Vi leverer de bedste rejsetilbud til dig

Forlænget weekend i Stavanger for kun 2.372,-


4 dages forlænget weekend i Stavanger for kun 2.372,- per person inkl. fly og 4-stjernet hotel!

Stavanger er utrolig smuk og området omkring byen er fuldt af enestående naturperler. Tag på et fjordcruise ind i Lysefjorden eller på vandring til Preikestolen, der er blevet kaldt et af verdens mest spektakulære udsigtspunkter af både CNN og Lonely Planet. Besøg f.eks. også Månafossen, det største vandfald i Rogaland-regionen med et frit fald på 92 meter. Synet af vandfaldet, der strømmer ud ad klippen og ned i søen er som taget ud af et eventyr og er absolut vandreturen dertil værd.

SE det gode tilbud til Stavanger HER:
København
Fra_Aalborg
Bemærk: Der kan være mindre forskelle i prisen på mobil og pc. Undersøg med fordel, hvor det er billigst inden bestilling.

Rejs365 er ikke et rejsebureau, men en rejseside, der finder gode tilbud! – Vi modtager kommission, men det påvirker ikke din pris! Læs mere her


Læs videre efter Annoncen
Annonce

VÆLG DINE REJSEDATOER

Nu gør vi det endnu nemmere at planlægge din næste ferie. Med vores nye kalendersystem kan du selv indtaste dine ønskede rejsedatoer. Prøv det herunder:


Prisoversigt

København: 4. – 7. sep 2026 (3 NÆTTER)
HOTEL 1.035,-
FLY 1.337,-
I ALT 2.372,- Pris pr. person ved 2 personer
Bemærk: Den samlede pris for hotellet er 2.070,- for 2 personer i et dobbeltværelse, hvilket svarer til 1.035,- per person.

 

Aalborg: 4. – 7. sep 2026 (3 NÆTTER)
HOTEL 1.035,-
FLY 1.642,-
I ALT 2.677,- Pris pr. person ved 2 personer
Bemærk: Den samlede pris for hotellet er 2.070,- for 2 personer i et dobbeltværelse, hvilket svarer til 1.035,- per person.

Hotel

Scandic Stavanger Forus ligger mellem Stavanger og Sandnes i Forus-området, som er kendt som et af Norges vigtigste erhvervscentre. Hotellet har en moderne og stilfuld indretning med lyse, rummelige værelser og en afslappet atmosfære, der gør det velegnet til både forretningsrejsende, familier og gæster på storbyferie. Scandic er særligt kendt for sine komfortable faciliteter og populære morgenbuffet med et bredt udvalg af lokale og internationale retter.

Hotellets beliggenhed giver nem adgang til både Stavanger centrum, Sandnes og regionens mange seværdigheder. Herfra kan du blandt andet besøge den charmerende gamle bydel i Stavanger, det farverige Øvre Holmegate eller tage på udflugter til nogle af Norges mest spektakulære naturoplevelser som Preikestolen (Prædikestolen) og Lysefjorden. Derudover ligger flere shoppingcentre og restauranter tæt på hotellet.

Fra Stavanger Airport (SVG) tager turen til Scandic Stavanger Forus cirka 10–15 minutter i bil eller taxi. Der kører også busser mellem lufthavnen og Forus-området, hvilket typisk tager omkring 20–30 minutter afhængigt af forbindelserne. Hotellets placering tæt på lufthavnen gør det til et praktisk valg ved både korte ophold og længere besøg i Stavanger-regionen.

Se mere her:

Læs videre efter Annoncen
Annonce

Fly

 

På vores flysøgningsmaskine har vi fundet billige flybilletter fra København og Aalborg til Stavanger:

FRA KØBENHAVN: 4. – 7. sep 2026

 

FRA Aalborg: 4. – 7. sep 2026


Ture og oplevelser

Der findes mange spændende oplevelser i Stavanger: De kan nemt bestilles på GetYourGuide her:


Preikestolen/Stavanger


Forsikring

Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her: Findforsikring.dk


Transport

 

Lej evt. en bil. Den kan bestilles her:
Husk at tilpasse efter flytiderne.

SE mere HER:

mere information

Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.

Hvis rejsen er med “Vis fly” og “Vis hotel” link, så er der tale om en sammensat rejse. Det vil sige at fly og hotel skal bestilles hver for sig. Prisen vi angiver vil dog være samlet for fly og hotel med mindre andet er angivet.

Hvis rejsen er med “Vis rejse” link, så er der tale om en pakkerejse, hvor fly og hotel bestilles på en gang.

Flyprisen inkluderer kun en lille taske, men bagage kan tilkøbes.

Tjek altid datoerne for at se om de passer sammen før du bestiller, da vi kan have begået fejl. Tjek derudover også prisen på begge ting før du bestiller det ene, da prisen kan have ændret sig.


HENT VORES NYE APP HER

Next Post

Kontakt  /  FAQ  /  Om os  /  Partnerskab  /  Presse  /  Privatlivspolitik  /  Vilkår

Tilmeld nyhedsbrev

© 2026 Rejs365