3 dage i Prag for kun 858,- per person inkl. fly og godt hotel med morgenmad og god beliggenhed!
Prag er en af Europas smukkeste og mest stemningsfulde hovedstæder. Byen forener historisk charme med moderne puls, hvor brostensbelagte gader, majestætiske slotte og hyggelige caféer skaber en uforglemmelig oplevelse. Uanset om du vil udforske den imponerende Karlsbro, nyde en kold tjekkisk øl eller fordybe dig i byens spændende historie, har Prag noget for enhver rejsende.
![]() | ![]() |
Bemærk: Husk at lade søgningen blive helt færdig. Der kan være mindre prisforskelle på mobil og pc. Undersøg med fordel, hvor det er billigst inden bestilling. Rejs365 er ikke et rejsebureau, men en rejseside der finder gode tilbud! – Vi modtager kommission, men det påvirker ikke din pris! Læs mere her
|
Prisoversigt
HOTEL | 394,- | ![]() |
FLY | 464,- | ![]() |
I ALT | 858,- | Pris pr. person ved 2 personer |
Bemærk: Den samlede pris for hotellet er 788,- for 2 personer i et dobbeltværelse, hvilket svarer til 394,- per person |
Hotel
Hotel Wilhelm i Prag byder på en charmerende og hjemlig atmosfære, hvor klassisk tjekkisk gæstfrihed møder en behagelig beliggenhed tæt på byens historiske seværdigheder. Hotellet ligger i et roligt kvarter, men stadig med nem adgang til centrum, hvilket gør det oplagt for rejsende, der vil opleve både storbyens puls og hyggelige lokale omgivelser.
Værelserne er enkelt indrettet med fokus på komfort og funktionalitet, og her får man et afslappende udgangspunkt efter en dag med sightseeing. Mange af værelserne har en hyggelig udsigt til de omkringliggende gader, og atmosfæren er afslappet og uformel.
Hotel Wilhelm serverer dagligt morgenmad, som giver en god start på dagen, og personalet er kendt for at være venligt og imødekommende med gode tips til byens skjulte perler.
![]() |
Fly
På vores flysøgemaskine har vi fundet flybilletter fra København til Prag:
![]() |
Ture og oplevelser
Der findes mange spændende oplevelser i Prag: De kan nemt bestilles på GetYourGuide her:
Forsikring
Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her: Findforsikring.dk
Transport
Billeje er meget billigt i Prag.
![]() |
mere information
Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.
Hvis rejsen er med “Vis fly” og “Vis hotel” link, så er der tale om en sammensat rejse. Det vil sige at fly og hotel skal bestilles hver for sig. Prisen vi angiver vil dog være samlet for fly og hotel med mindre andet er angivet.
Hvis rejsen er med “Vis rejse” link, så er der tale om en pakkerejse, hvor fly og hotel bestilles på en gang.
Flyprisen inkluderer kun en lille taske, men bagage kan tilkøbes.
Tjek altid datoerne for at se o de passer sammen før du bestiller, da vi kan have begået fejl. Tjek derudover også prisen på begge ting før du bestiller det ene, da prisen kan have ændret sig.
![]() | ![]() |