1 uge på smukke Brač i Kroatien for kun 1.974,- per person inkl. fly og lejlighedshotel med god beliggenhed!
Nær Split ligger øen Brač, der er den tredjestørste ø i den kroatiske skærgård og en af landets smukkeste øer. Her finder du både vidunderlig natur, dejlige strande, stemningsfulde restauranter samt masser af aktiviteter og oplevelser.
København | ![]() | ![]() |
Fra_Aalborg | ![]() | ![]() |
Bemærk: Husk at lade søgningen på vores flysøgemaskine blive helt færdig. Der kan være mindre prisforskelle på mobil og pc. Undersøg med fordel, hvor det er billigst inden bestilling. Rejs365 er ikke et rejsebureau, men en rejseside, der finder gode tilbud! – Vi modtager kommission, men det påvirker ikke din pris! Læs mere her |
Prisoversigt
HOTEL | 1.191,- | ![]() |
FLY | 783,- | ![]() |
I ALT | 1.974,- | Pris pr. person ved 2 personer |
Bemærk: Den samlede pris for hotellet er 2.382,- for 2 personer i et dobbeltværelse, hvilket svarer til 1.191,- per person. |
HOTEL | 1.191,- | ![]() |
FLY | 1.129,- | ![]() |
I ALT | 2.320,- | Pris pr. person ved 2 personer |
Bemærk: Den samlede pris for hotellet er 2.382,- for 2 personer i et dobbeltværelse, hvilket svarer til 1.191,- per person. |
Hotel
Hotel Tatjana i Supetar på øen Brač er et hyggeligt og prisvenligt valg for dem, der søger en afslappet ferie med kort afstand til både strand og byliv. Hotellet ligger i rolige omgivelser, kun en kort gåtur fra havnepromenaden og Supetars centrum, hvor hyggelige caféer, restauranter og butikker skaber en livlig, men charmerende stemning.
Værelserne er enkle og pænt indrettede med aircondition og balkon, mange med udsigt til enten haven eller det glitrende hav. Den lille pool i haven er ideel til et køligt dyp, hvis man ikke ønsker at gå de få minutter ned til stranden. Der er desuden mulighed for at tilkøbe morgenmad, som nydes på den udendørs terrasse.
![]() |
Fly
På vores flysøgemaskine har vi fundet billige flybilletter fra København og Aalborg til Split/Brac.
![]() |
![]() |
Ture og oplevelser
Der findes mange spændende oplevelser på Brac: De kan nemt bestilles på GetYourGuide her:
Brač
Forsikring
Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her: Findforsikring.dk
Transport
Du kan tage bus (37,5,- per person) eller taxa (300,-) fra lufthavnen til havnen i Split. Herfra sejler færgen til Supetar på Brac 9-14 gange dagligt. Det er en tur på 50 min., der koster 33,- per person. Fra Supetar til Bol kan du enten tage bussen, hvor turen tager ca. 1 time og koster ca. 55,- per person eller taxa, hvor turen tager ca. 40 min. og koster ca. 400,-.
Lej evt. en bil fra lufthavnen i Split. Den kan bestilles her:
![]() |
mere information
Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.
Hvis rejsen er med “Vis fly” og “Vis hotel” link, så er der tale om en sammensat rejse. Det vil sige at fly og hotel skal bestilles hver for sig. Prisen vi angiver vil dog være samlet for fly og hotel med mindre andet er angivet.
Hvis rejsen er med “Vis rejse” link, så er der tale om en pakkerejse, hvor fly og hotel bestilles på en gang.
Flyprisen inkluderer kun en lille taske, men bagage kan tilkøbes.
Tjek altid datoerne for at se om de passer sammen før du bestiller, da vi kan have begået fejl. Tjek derudover også prisen på begge ting før du bestiller det ene, da prisen kan have ændret sig.
![]() | ![]() |