6 dage ved Dubrovnik for kun 1.742,- per person inkl. fly og hotel i en charmerende 300 år gammel bygning kun få minutters gang fra stranden!
![]() |
![]() |
| Bemærk: Husk at lade søgningen på fly og hotel blive helt færdig!
Rejs365 er ikke et rejsebureau, men en rejseside, der finder gode tilbud! – Vi modtager kommission, men det påvirker ikke din pris! Læs mere her |
Prisoversigt
| HOTEL | 1.048,- | ![]() |
| FLY | 694,- | ![]() |
| I ALT | 1.742,- | Pris pr. person ved 2 personer |
| Bemærk: Den samlede pris for hotellet er 2.095,- for 2 personer i et dobbeltværelse, hvilket svarer til 1.701,- per person. |
Hotel
Villa Violić ligger i den lille kystby Zaton nord for Dubrovnik og er et hyggeligt valg for dig, der gerne vil kombinere afslappende feriedage ved Adriaterhavet med oplevelser i en af Kroatiens smukkeste byer. Villaen holder til i en omkring 300 år gammel bygning, som giver stedet langt mere karakter end et traditionelt feriehotel.
Her bor du omkring 300 meter fra både stranden, strandpromenaden og restauranterne i Zaton. Byen ligger omkring en lille bugt og er et dejligt sted at nyde livet ved vandet, spise på lokale restauranter og tage en aftentur langs kysten.
Villaen har en hyggelig middelhavshave med terrasse, og overnatningen foregår i værelser og studios med aircondition og eget badeværelse. Vælger du et studio, er der desuden tekøkken, så du har mulighed for selv at tilberede mad.
![]() |
Fly
Vi har fundet billige flybilletter fra København til Dubrovnik:
![]() |
Ture og oplevelser
Der findes mange spændende oplevelser i Dubrovnik: De kan nemt bestilles på GetYourGuide her:
DUBROVNIK
Dubrovnik er Kroatiens mest populære ferieby. Den imponerende og meget velbevarede bymur omkranser hele den gamle bydel, og herfra har du en fantastisk udsigt over byen. Nogle af de smukkeste byområder i hitserien Game of Thrones er filmet i den gamle havn i Dubrovnik. Tæt på Dubrovnik finder du den ene idylliske bugt efter den anden med dejlige badestrande. Der er en bystrand i Dubrovnik, og du kan nemt sejle ud til øer med de lækreste strande, hvor mange er lavvandede og børnevenlige.
Forsikring
Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her: Findforsikring.dk
Transport
Lej evt en bil. Den kan bestilles her:
![]() |
mere information
Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.
Hvis rejsen er med “Vis fly” og “Vis hotel” link, så er der tale om en sammensat rejse. Det vil sige at fly og hotel skal bestilles hver for sig. Prisen vi angiver vil dog være samlet for fly og hotel med mindre andet er angivet.
Hvis rejsen er med “Vis rejse” link, så er der tale om en pakkerejse, hvor fly og hotel bestilles på en gang.
Flyprisen inkluderer kun en lille taske, men bagage kan tilkøbes.
Tjek altid datoerne for at se om de passer sammen før du bestiller, da vi kan have begået fejl. Tjek derudover også prisen på begge ting før du bestiller det ene, da prisen kan have ændret sig.
![]() |
![]() |










