Vi leverer de bedste rejsetilbud til dig

1 uge i Marrakech for kun 2.426,-


1 uge i Marrakech for kun 2.426,- per person inkl. fly og ophold på stemningsfulde Riad Mandalay, med autentisk marokkansk charme, afslappende omgivelser og en central beliggenhed i medinaen.

SE det gode tilbud HER:
Bemærk: Husk at lade søgningen blive helt færdig.

Rejs365 er ikke et rejsebureau, men en rejseside der finder gode tilbud! – Vi modtager kommission, men det påvirker ikke din pris! Læs mere her


Læs videre efter Annoncen
Annonce

VÆLG DINE REJSEDATOER

Nu gør vi det endnu nemmere at planlægge din næste ferie. Med vores nye kalendersystem kan du selv indtaste dine ønskede rejsedatoer. Prøv det herunder:


Prisoversigt

københavn: 25. aug- 1. sep 2026 (7 nætter)
HOTEL 956,-
FLY 1.470,-
I ALT 2.426,- Pris pr. person ved 2 personer
Bemærk: Den samlede pris for hotellet er 1.911,- for 2 personer i et dobbeltværelse, hvilket svarer til 956,- per person.

Hotel

Riad Mandalay byder på en autentisk marokkansk oplevelse i hjertet af Marrakech. Hotellet ligger i det historiske Kasbah-kvarter tæt på flere af byens mest kendte seværdigheder, herunder Saadiske Grave, El Badi-paladset og det livlige Djemaa el-Fna-torv. Den centrale placering gør det nemt at udforske medinaens farverige souker, hyggelige caféer og spændende kulturarv.

Hotellet er indrettet i klassisk riad-stil med traditionelle detaljer, smukke fliser og en fredfyldt atmosfære, som giver en behagelig kontrast til byens travle gader. Værelserne er komfortabelt indrettet med aircondition, eget badeværelse og gratis Wi-Fi, mens de fælles områder indbyder til afslapning efter dagens oplevelser.

På Riad Mandalay kan gæster nyde faciliteter som indendørs pool, sauna, dampbad og tagterrasse, hvor der er mulighed for at slappe af og nyde den marokkanske stemning. Hotellet tilbyder desuden morgenmad og hyggelige opholdsområder omkring den traditionelle gårdhave.

SE mere HER:

Læs videre efter Annoncen
Annonce

Fly

 

På vores flysøgemaskine har vi fundet billige flybilletter fra København til Marrakech:

københavn: 25. aug- 1. sep 2026


Ture og oplevelser

Der findes mange spændende oplevelser i Marrakech: De kan nemt bestilles på GetYourGuide her:

 


Marrakech

Marrakech er en af verdens mest sagnomspundne byer og samtidig en moderne by med trendy modebutikker og hyggelige restauranter og barer. Byen rummer mange seværdigheder som den røde ringmur, den kaotiske torveplads samt spændende basarområde og snoede stræder, der gør den til et vidunderligt rejsemål.


Forsikring

Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her: Findforsikring.dk


mere information

Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.

Hvis rejsen er med “Vis fly” og “Vis hotel” link, så er der tale om en sammensat rejse. Det vil sige at fly og hotel skal bestilles hver for sig. Prisen vi angiver vil dog være samlet for fly og hotel med mindre andet er angivet.

Hvis rejsen er med “Vis rejse” link, så er der tale om en pakkerejse, hvor fly og hotel bestilles på en gang.

Flyprisen inkluderer kun en lille taske, men bagage kan tilkøbes.

Tjek altid datoerne for at se om de passer sammen før du bestiller, da vi kan have begået fejl. Tjek derudover også prisen på begge ting før du bestiller det ene, da prisen kan have ændret sig.


HENT VORES APP HER

Next Post

Previous Post

Kontakt  /  FAQ  /  Om os  /  Partnerskab  /  Presse  /  Privatlivspolitik  /  Vilkår

Tilmeld nyhedsbrev

© 2026 Rejs365