Ophold på idylliske Gl. Avernæs for kun 569,- per person inkl. morgenmad!
Gl. Avernæs ligger naturskønt på Helnæs – omgivet af vand, grønne marker og ro. Det historiske hotel byder på en idyllisk kombination af charme og nærhed til naturen, hvor især fjorden, skovene og de smukke omgivelser indbyder til både afslapning og aktive oplevelser.
Bygningen stammer fra slutningen af 1800-tallet og har bevaret sin herskabelige karakter med sprossevinduer, tårn og klassiske detaljer.
Området er oplagt til vandreture, cykling og kajaksejlads, og hotellets store park med gamle træer, pavilloner og direkte adgang til vandet skaber et fredfyldt miljø.
![]()
Bemærk: Den samlede pris for opholdet er 1.138,- for 2 personer i et dobbeltværelse, hvilket svarer til 569,- per person. Rejs365 er ikke et rejsebureau, men en rejseside, der finder gode tilbud! – Vi modtager kommission, men det påvirker ikke din pris! Læs mere her |
ALTERNATIVE DATOER
Der er andre datoer til billige priser på Gl. Avernæs. Se et udvalg her:
13. – 14.jun | 20 – 21. jun | 28. – 29. jul |
Hotel
![]() |
![]() | ![]() |