Ophold på Scandic Sønderborg for kun 369,- per person inkl. godt 3-stjernet hotel med pool!
Sønderborg ligger smukt ved Alssund og byder på en unik kombination af historie, kultur og naturoplevelser. Byen er omgivet af kystlandskaber, grønne skove og rolige strande, der indbyder til vandreture, cykling og maritime aktiviteter.
I bymidten finder du hyggelige gågader med caféer og butikker, mens seværdigheder som Sønderborg Slot og Dybbøl Banke fortæller spændende historier fra fortiden. Med sin charmerende atmosfære og naturskønne beliggenhed er Sønderborg et ideelt rejsemål for både afslapning og eventyr hele året rundt.
Bemærk: Den samlede pris for opholdet er 738,- for 2 personer i et dobbeltværelse, hvilket svarer til 369,- per person. Rejs365 er ikke et rejsebureau, men en rejseside, der finder gode tilbud! – Vi modtager kommission, men det påvirker ikke din pris! Læs mere her
|
VÆLG DINE REJSEDATOER
Nu gør vi det endnu nemmere at planlægge din næste ferie. Med vores nye kalendersystem kan du selv indtaste dine ønskede rejsedatoer. Prøv det herunder:
Hotel

Vi har taget udgangspunkt i et ophold fra 30. nov – 1. december på Scandic Sønderborg, der er et komfortabelt hotel og er et godt udgangspunkt for at udforske Sønderjylland, besøge byens seværdigheder eller tage på tur til den smukke kyst og natur i området.
Gæsterne kan slappe af og være aktive på hotellets faciliteter, som blandt andet omfatter en indendørs swimmingpool, sauna og fitnessrum. Her er rig mulighed for både afslapning og motion under opholdet.
Værelserne er lyse og funktionelle, og hver morgen er der en stor morgenmadsbuffet inkluderet, med et bredt udvalg af både kolde og varme retter. Hotellet har også restaurant og bar, hvor man kan nyde et måltid eller en drink i afslappede omgivelser.
Vælg Scandic på trivago og log ind / opret en gratis bruger. Derved opnås den bedste pris. Vi har taget udgangspunkt i et ophold, hvor morgenmad er tilvalgt.
![]() |
![]() |
![]() |




