1 uge i Agadir for kun 2.574,- per person inkl. fly og 4-stjernet lejlighedshotel med pool og god beliggenhed!
Agadir er en moderne og charmerende badeby med trendy butikker, gode restauranter, et spændende marked og ikke mindst en fantastisk 6 kilometer lang strand med god plads til både børnefamilier og vandsport.
![]() | ![]() |
Der kan være mindre prisforskelle på mobil og pc. Undersøg med fordel, hvor det er billigst inden bestilling. Rejs365 er ikke et rejsebureau, men en rejseside, der finder gode tilbud! – Vi modtager kommission, men det påvirker ikke din pris! Læs mere her |
Prisoversigt
HOTEL | 1.191,- | ![]() |
FLY | 1.383,- | ![]() |
I ALT | 2.574,- | Pris pr. person ved 2 personer |
Bemærk: Den samlede pris for hotellet er 2.381,- for 2 personer i et dobbeltværelse, hvilket svarer til 1.191,- per person. |
Hotel
Sables D’or Appart Hôtel i Agadir er et moderne og komfortabelt lejlighedshotel, der giver en afslappende base tæt på både strand og byliv. Beliggenheden gør det let at kombinere sol og hav med oplevelser i centrum af Agadir, hvor hyggelige caféer, markeder og restauranter venter lige i nærheden. Hotellet tilbyder rummelige lejligheder, der er indrettet med fokus på funktionalitet og et lyst, enkelt design. Mange af dem har køkkenfaciliteter, så man selv kan tilberede måltider, hvilket giver en fleksibel ferieform, hvor man kan vælge mellem selv at lave mad eller udforske områdets kulinariske muligheder.
Poolområdet er et naturligt samlingspunkt, hvor man kan slappe af i solen eller tage en forfriskende dukkert, mens der også er en hyggelig terrasse til afslappende stunder. Hotellets atmosfære er rolig og indbydende, hvilket gør det til et godt valg for gæster, der ønsker at kombinere uafhængighed og komfort i ferien.
Med kort afstand til strandpromenaden og det brede sandstrandområde er Sables D’or Appart Hôtel et oplagt udgangspunkt for en ferie i Agadir, hvor afslapning, strandliv og byens oplevelser går hånd i hånd.
![]() |
Fly
Vi har fundet billige flybilletter fra København til Agadir:
![]() |
Ture og oplevelser
Der findes mange spændende oplevelser i Agadir: De kan nemt bestilles på GetYourGuide her:
Forsikring
Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her: Findforsikring.dk
mere information
Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.
Hvis rejsen er med “Vis fly” og “Vis hotel” link, så er der tale om en sammensat rejse. Det vil sige at fly og hotel skal bestilles hver for sig. Prisen vi angiver vil dog være samlet for fly og hotel med mindre andet er angivet.
Hvis rejsen er med “Vis rejse” link, så er der tale om en pakkerejse, hvor fly og hotel bestilles på en gang.
Flyprisen inkluderer kun en lille taske, men bagage kan tilkøbes.
Tjek altid datoerne for at se om de passer sammen før du bestiller, da vi kan have begået fejl. Tjek derudover også prisen på begge ting før du bestiller det ene, da prisen kan have ændret sig.
![]() | ![]() |