12 dage på Kreta for kun 4.678,- inkl. fly, lejebil og suite på lækkert 4-stjernet hotel med pool og god beliggenhed!
Oplev det uspolerede og smukke Kreta, som på grund af sit unikke klima byder på både eksotiske palmer og bjerge med sne på toppen. Du kan dase på en af Kretas fantastiske strande, besøge den berømte Samariá kløft, dyppe tæerne i vandet på Den Lyserøde Strand eller gå på opdagelse i imponerende ruiner og storslået natur.
Fra_Billund | Fra København |
![]() | ![]() |
Bemærk: Rejs365 er ikke et rejsebureau, men en rejseside der finder gode tilbud! Læs mere her Rejser hos eliza was here inkluderer fly, hotel og lejebil. Der er mange rejser at vælge imellem. Se hele udbuddet igennem her: |
![]() | ![]() |
Læs videre efter annoncen
Annonce
Prisoversigt
Pris | 4.678,- | ![]() |
Pris | 5.173,- | ![]() |
Hotel
Vi har taget udgangspunkt i det 4-stjernede Diamond Village, der modtager fremragende bedømmelser af de tidligere gæster.
Her kan man nyde stemningsfulde torvs tavernaer og hyggelige restauranter i den gamle del af Hersonissos. Efter du har parkeret din bil, kan du straks lægge mærke til den smukke have. Det er tydeligt, at der er lagt stor vægt på dette sted. Omgivelserne er smukke, og beliggenheden er enestående. Den dejlige ejer byder hjerteligt velkommen.
Indretningen er attraktiv, og suiten er mere end komfortabel. Går du gennem haven til restauranten Diamond Village, vil du bemærke, at der også er en større swimmingpool, hvor man kan solbade. Restauranten har flere steder, hvor man kan få en drink eller et måltid.
God mad og drikke er selvfølgelig meget vigtigt på din hårdt optjente ferie. På hotellet serveres der en velsmagende og varieret buffet i restauranten hver dag. Men det er også muligt at spise a la carte i den nye restaurant der åbnede d. 15. juli 2022. Fra den hyggelig poolbar, kan I bestille jeres yndlingsdrink og nyde en ferie, som I aldrig vil glemme.
Fra_Billund | Fra København |
![]() | ![]() |
Læs videre efter annoncen
Annonce
FLY
På eliza was here har vi fundet meget gode tilbud fra Billund og København til Kreta i maj måned.
TURE OG OPLEVELSER
Der findes mange ture og oplevelser på Kreta. Se listen igennem og bestil nemt på Getyourguide her:
MERE INFORMATION
Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan oftest rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.
Hvis rejsen er med “Vis fly” og “Vis hotel” link, så er der tale om en sammensat rejse. Det vil sige at fly og hotel skal bestilles hver for sig. Prisen vi angiver vil dog være samlet for fly og hotel med mindre andet er angivet.
Hvis rejsen er med “Vis rejse” link, så er der tale om en pakkerejse, hvor fly og hotel bestilles på en gang.
Se rejsevejledningen, rejserestriktioner og lokale restriktioner vedr. Coronavirus/COVID-19 på udenrigsministeriets hjemmeside her.
![]() | ![]() |