Start sommerferien med 4 dages road trip i Sydtyskland for kun 1.535,- per person inkl. fly, leje af bil og 3-stjernet hotel med morgenmad!
Sydtyskland byder på overdådige smukke landskaber og nogle af de mest idylliske landsbyer i Europa. Nyd de smaragdgrønne bjergsøer, majestætiske alper og dybe skove, der skaber en ideel kulisse for en skøn biltur. Besøg f.eks. eventyrslottet Neuschwanstein, der ligger på en klippetop højt over landsbyen Hohenschwangau og kør til München, der bl.a. lokker med charmerende historiske bygninger, smukke grønne områder, mange kunstgallerier og selvfølgelig fodbold og øl i verdensklasse.
Fly | Hotel | Bil |
![]() | ![]() | ![]() |
Læs videre efter annoncen
Annonce
Prisoversigt
HOTEL | 1.064,- | ![]() |
FLY | 42,- | ![]() |
BIL | 429,- | ![]() |
I ALT | 1.535,- | Pris pr. person ved 2 personer |
Bemærk: Den samlede pris for hotellet er 2.128,- for 2 personer i et dobbeltværelse hvilket er 1.064,- per person. Den samlede pris for leje af bil. er 858,- hvilket er 429,- per person ved 2 personer.
Sydtyskland:
Hotel
Det landlige Hotel Hiemer ved foden af Alperne ligger kun 5 minutters kørsel fra Memmingens station og centrum. Der er en restaurant og en ølhave. Prisen er inkl. morgenmad.
Læs videre efter annoncen
Annonce
Fly
![]() |
Forsikring
Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her
Billeje
Det er billigt at leje en bil. Du kan finde den her:
![]() |
mere information
Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.
Flyprisen inkluderer kun en lille taske, men bagage kan tilkøbes.
Tjek altid datoerne for at se om de passer sammen før du bestiller, da vi kan have begået fejl. Tjek derudover også prisen på begge ting før du bestiller det ene, da prisen kan have ændret sig.