Last minute: 8 dage på Karpathos for kun 998,- pr. person inkl. fly og hotel med pool og lækker udsigt!
Karpathos er en smuk og langstrakt ø beliggende mellem Kreta og Rhodos i den sydlige del af Det Ægæiske Hav. Den fredelige ø byder på masser af strande, maleriske små byer, dramatisk natur og krystalklart vand – det perfekte sted til en rigtig afslappende ferie.
![]() |
Se mere om vejledninger vedr. Corona under “Mere information” i bunden af siden. |
🌍 FLYSØGEMASKINE
Vidste du, at du kan søge efter fly på Rejs365? – Prøv det her
Læs videre efter annoncen
Annonce
ANDRE REJSER
Foretrækker du andre datoer, kan du på prissammenligningssiden travelmarket.dk finde rejsebureauernes pakkerejsetilbud til Grækenland:
August | September |
![]() | ![]() |
Oktober | November |
![]() | ![]() |
Prisoversigt
v/2 personer | 998,- | ![]() |
Hotel
Vi har taget udgangspunkt i hotellet Lakki Studios, der er et hyggeligt familiedrevet lejlighedshotel med unik atmosfære og gåafstand til stranden i Amopi. Receptionsbygning med morgenmadsservering samt tv. Gæsterne på Lakki Studios kan benytte poolen på nabohotellet Apolis og i gåafstand finder du taverner og mindre supermarkeder.
Læs videre efter annoncen
Annonce
Fly
På prissammenligningssiden travelmarket.dk har vi fundet gode tilbud til Karpathos i august måned.:
![]() |
![]() |
Ture og oplevelser
Find oplevelser på Karpathos på GetYourGuide her:
Forsikring
Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her: Findforsikring.dk
TRANSPORT
Hos apollo er det muligt at tilkøbe transfer.
Det er oplagt at leje en bil og udforske området på egen hånd. Det er billigt og bilen kan bestilles her:
mere information
Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.
Hvis rejsen er med “Vis fly” og “Vis hotel” link, så er der tale om en sammensat rejse. Det vil sige at fly og hotel skal bestilles hver for sig. Prisen vi angiver vil dog være samlet for fly og hotel med mindre andet er angivet.
Hvis rejsen er med “Vis rejse” link, så er der tale om en pakkerejse, hvor fly og hotel bestilles på en gang.
Tjek altid datoerne for at se om de passer sammen før du bestiller, da vi kan have begået fejl. Tjek derudover også prisen på begge ting før du bestiller det ene, da prisen kan have ændret sig.
Se rejsevejledningen, rejserestriktioner og lokale restriktioner vedr. Coronavirus/COVID-19 på udenrigsministeriets hjemmeside her.
![]() | ![]() |