fbpx

Vi finder de bedste rejsetilbud

6 dage i Torremolinos for kun 769,-


6 dage i Torremolinos for kun 769,- inkl. direkte fly, billeje og fantastisk bedømt 3-stjernet hotel!

Tag på en dejlig tur til Spaniens solkyst Costa del Sol. Malaga er en kulturel metropol med spændende seværdigheder som bl.a. Picasso-museet, markeder, smukke kirker og den imponerende borg Alcazaba. Klimaet i Malaga er skønt og der er mange dejlige strande at vælge imellem i og omkring byen.

 

SE TILBUDdet til torremolinos HER:
Fra_BillundFra København

 

Bemærk: Åbnes Momondo på mobiltelefon, så er prisen samlet for 2 personer.


andre tilbud

Foretrækker du i stedet en pakkerejse, så kan du på prissammenligningssiden travelmarket.dk finde rejsebureauernes tilbud til Costa del Sol her:

 

SE pakkerejser TIL Costa del Sol HER:
NovemberDecemberJanuar




Annonce


prisoversigt

 

Billund:  23. – 28. nov 19 (5 nætter)
HOTEL659,-
FLY84,-
BIL26,-
I ALT769,-Pris pr. person ved 2 personer

 

 

københavn:  23. – 28. nov 19 (5 nætter)
HOTEL659,-
FLY405,-
BIL19,-
I ALT1.083,-Pris pr. person ved 2 personer

 

Bemærk: Åbnes Momondo på mobiltelefon, så er prisen samlet for 2 personer. Hotellet koster 1.318,- for to personer, hvilket er 659,- pr. person.


Hotel

Vi har taget udgangspunkt i det 3-stjernede “Los Amigos Beach Club by Diamond Resorts”, der som alle Diamond resorts hoteller bedømmes med fremragende 4,4 / 5 på hotels.com. Prisen tager udgangspunkt i en 2 personers studio lejlighed på 43 m2, der bl.a. indeholder køkken og separat siddeområde. Hotellet har både indvendig og udvendig pool og ligger nær et golfområde. Afstanden til lufthavnen er ca. 20-25 minutters kørsel.

Ønsker man adgang til faciliteter som fitness, sauna, spa, spabad og swimmingpool, så koster det ca. 90,- pr. værelse pr. nat som betales hos hotellet.



Fly

 

På momondo har vi fundet billige billetter fra Billund og København til Malaga i november.

 

Fra Billund 23. – 28. november 2019:

 

Bemærk: Åbnes Momondo på mobiltelefon, så er prisen samlet for 2 personer.

 

Fra København 23. – 28. november 2019:

 

Bemærk: Åbnes Momondo på mobiltelefon, så er prisen samlet for 2 personer.


FORSIKRING

Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her


Transport

 

På Momondo har vi fundet meget billig billeje i Malaga. Der koster kun 38,- (19,- pr. person) for 5 dage og kan bestilles her:

 

Se og bestil billeje her
Fra_BillundFra København

 

Det af os foreslåede hotel tilbyder lufthavnstransport.

Der kan også tages billig offentlig transport, da der både er mulighed for at tage tog eller bus.


TURE OG OPLEVELSER

Der findes mange ture og oplevelser ved Malaga – Få et overblik og bestil nemt på Getyourguide her:


mere information

Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.

Flyprisen inkluderer kun en lille taske på 40 cm x 20 cm x 25 cm, men bagage kan tilkøbes.

Tjek altid datoerne for at se om de passer sammen før du bestiller, da vi kan have begået fejl. Tjek derudover også prisen på begge ting før du bestiller det ene, da prisen kan have ændret sig.

Next Post

Previous Post

Kontakt  /  FAQ  /  Om os  /  Presse  /  Privatlivspolitik  /  Vilkår

Tilmeld nyhedsbrev

© 2023 Rejs365