Super last minute: 8 dage på Sardinien for kun 1.148,- pr. person inkl. fly og 3-stjernet lejlighedshotel med pool og god beliggenhed.
Dejlige Sardinien byder på mange herligheder. Her finder du både charmerende landsbyer, hvide sandstrande, små bugter og et smukt varierende landskab. Vil du opleve så meget som muligt af øen, er det oplagt, at du lejer en bil eller cykel.
![]() |
priser og links
Pris | 1.148,- | ![]() |
Hotel
Vi har taget udgangspunkt i hotellet Oasis, der ligger i grønne omgivelser tre kilometer udenfor Alghero, og er et komplet hotel- og lejlighedsanlæg. Her er plads til den store familie. Der er kun kort gåafstand gennem pinjeskoven til den børnevenlige Maria Pia-strand. Om søndagen samles Algheroborgerne med deres familier til picnic i pinjeskoven mellem hotellet og stranden. Hvis du ønsker at opleve det ægte italienske, så finder du det her. Der er kun en kort gåtur til den fine og lavvandede Maria Pia-strand.
![]() |
FLY
På prissamenligningssiden travelmarket.dk har vi fundet et godt last minute tilbud fra København til Sardinien:
mere information
Transfer kan tilkøbes ved bestilling af rejsen.
Forsikring
Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her