4 dage i Pisa for kun 978,- inkl. fly og 3-stjernet hotel med morgenmad og god beliggenhed!
Pisa er en af Italiens ældste og mest spændende byer med en dejlig beliggenhed i Toscana. Det er en unik oplevelse at besøge Pisa og se det verdensberømte skæve tårn. Piazza dei Miracoli, hvor tårnet står er på Unescos verdensarvliste, og hjemsted for nogle af de helligste og mest skattede steder i Italien. Pisa byder på mad og drikke i verdensklasse og et bredt udbud af shopping. Kun ca. 15 minutters kørsel fra byen kan I nyde dejlige strande med fint badevand.
![]() | ![]() |
Bemærk: Bruger du en mobiltelefon viser Momondo flyprisen for to personer.
ALTERNATIV: Foretrækker du i stedet en pakkerejse, kan du finde tilbud til Pisa her:
Priser & links
HOTEL | 630,- | ![]() |
FLY | 348,- | ![]() |
I ALT | 978,- | Pris pr. person ved 2 personer |
HOTEL | 630,- | ![]() |
FLY | 1.046,- | ![]() |
I ALT | 1.676,- | Pris pr. person ved 2 personer |
Bemærk: Bruger du en mobiltelefon viser Momondo prisen for to personer.
Hotel
Casa Betania er et 3-stjernet hotel med flotte anmeldelser fra gæsterne og god beliggenhed tæt på Det Skæve Tårn. Prisen er inkl. morgenmad. For at opnå den bedst mulige pris på hotellet har vi anvendt en rabatkode. Brug koden AFFGENQ217DK når du reserverer på hotels.com
Fly
Fra Billund fly 16. – 19. juni 2019
Fra København 16. – 19. juni 2019
Forsikring
Undersøg om din egen rejseforsikring dækker afbestilling før du tilkøber afbestillingsforsikring. – Du kan være dækket i forvejen! – Har du ikke rejseforsikring kan du indhente det billigste tilbud her
Transport
Ønsker I at leje en bil kan I gøre det her.
mere information
Prisen tager udgangspunkt i 2 personer. Man kan sagtens rejse flere voksne og eller med børn og derved typisk opnå en billigere pris pr. person.
Flyprisen inkluderer kun en lille taske på 40 cm x 20 cm x 25 cm, men bagage kan tilkøbes.
Tjek altid datoerne for at se om de passer sammen før du bestiller, da vi kan have begået fejl. Tjek derudover også prisen på begge ting før du bestiller det ene, da prisen kan have ændret sig.